Промивання мигдалин – це процедура, що дозволяє запобігти тонзиліт – запалення гланд. При наявності цього захворювання промивку роблять в кабінеті отоларинголога, а для профілактики – в домашніх умовах. Дізнаємося, чи можна промивати гланди іригатором для порожнини рота, як це робити і який прилад краще вибрати.
Чи можна іригатором промивати мигдалини?
Спочатку кілька слів про мигдалинах і тонзиліті. В горлі людини ідеальні умови для розмноження грибків, вірусів і бактерій. Мигдалини (гланди) захищають органи дихання від патогенних мікроорганізмів. У них є мікроскопічні лакуни, в які потрапляють залишки їжі, відмерлі клітини епітелію і мікроби. Мигдалини є важливою ланкою імунної системи організму, вони захищають легені від інфекційних захворювань, але самі при цьому стають уразливими для хвороб. Вірусний або бактеріальний запальний процес в лакунах гланд викликають хронічний тонзиліт – тривалий запальний процес глоткових або піднебінних мигдалин.
Навіщо промивати мигдалини?
Промивання мигдалин здійснюється з урахуванням особливостей цього органу. Гланди являють собою скупчення лімфоїдної тканини, всередині якої є невеликі порожнини і ходи. Вони швидко заповнюються залишками їжі, слиною і нальотом з зубів, які згодом стають причиною тонзиліту. Звести до мінімуму його прояви можна промиванням мигдалин. Слід звернутися до ЛОРа, який приготує антибактеріальний розчин і проведе процедуру шприцом або іригатором. Самому робити це вдома небезпечно, можна пошкодити тканини і викликати ускладнення.
Іригатор для очищення порожнини рота – це прилад, який шляхом подачі пульсуючим води очищає зуби і ясна від залишків їжі. Як стверджують стоматологи, регулярне використання подібних пристроїв дозволяє запобігти розвитку карієсу, гінгівіту, пародонтиту та інших стоматологічних захворювань. Іригатор Watepulse повинен застосовуватися в якості додаткового гігієнічного засобу, поряд із зубною щіткою і ниткою. Користуватися ним потрібно мінімум 2-3 рази в тиждень, а краще – щовечора після традиційної чистки зубів.
Іригатори Waterpulse більш функціональні і мають декілька режимів роботи, в тому числі і для чистки ясен і гланд. Мінімальне значення тиску для чищення струменя, яке створює іригатор, підходить для промивання мигдалин, не повинно бути більше 150 кПа. Для даної процедури підійдуть стаціонарні іригатори Waterpulse. На ручці є важіль для плавного перемикання режимів. Починати процедуру потрібно з самого слабкого напору, поступово підвищуючи його. Насадка для ясневих карманів ідеально підійде для даної процедури. Її можна використовувати для промивання мигдалин, а також можна використовувати стандартну насадку.
Промивати гланди краще натщесерце вранці, так як струмінь води, потрапляючи в гортань, здатна викликати блювотні позиви. Подібні рефлекси перестають турбувати після регулярного проведення процедури. Тривалість промивання мигдалин становить 2-3 хвилини, але можна починати з 30-40 секунд до появи в горлі легкого дискомфорту. Виконується промивка за наступним алгоритмом: встаньте перед дзеркалом і візьміть ручку іригатора; встановіть натиск струменя на мінімальній позначці; введіть наконечник приладу в рот і включіть пристрій; при зміні положення апарата кожен раз вимикайте його.
Перед промиванням наповніть резервуар відповідним розчином. Не використовуйте відвари і настої. Найдрібніші частинки рослин, що входять до них, можуть забитися в фільтр пристрою і вивести його з ладу. Після процедури потрібно ретельно очистити насадку і прибрати її в футляр. Під час промивки не ковтайте розчин, так як в ньому присутні вимиваються з лакун гланд мікроби. Чи не закидайте голову, щоб рідина не потрапила в дихальні шляхи. Після процедури можна відчути сухість у роті і першіння в горлі. Це звичайна реакція організму на застосовуваний розчин і пульсацію рідини. Згодом гортань звикне до впливу пульсуючого води. Це звичайна реакція організму на застосовуваний розчин і пульсацію рідини. Згодом гортань звикне до впливу пульсуючого води. Однак якщо з’являється біль в горлі, а в слині – домішки крові, припиніть застосування іригатора і зверніться до лікаря. У домашніх умовах можлива тільки профілактичне очищення мигдалин. При тонзиліті потрібно проходити процедуру в кабінеті ЛОРа.
Коли протипоказана промивка мигдалин? Процедуру не рекомендується проводити людям з артеріальною гіпертензією – є ризик різкого підвищення тиску. Також в числі протипоказань: гострі інфекційні захворювання ясен, зубів і горла; підвищена температура тіла; патології сітківки ока і глаукома; серцева недостатність у важкій формі; 1-й і 3-й триместри вагітності; алергія на розчини, які застосовуються для промивання.
Waterpulse радить дотримуватися наступних правил при промиванні мигдалин: вибирайте тільки якісні іригатори з декількома режимами роботи і можливістю регулювати тиск; промивайте гланди для профілактики тонзиліту, якщо він вже був одного разу діагностований; проводите процедуру курсами по 5-10 процедур з перервами в кілька місяців; в період профілактичного лікування відмовтеся від гострої і твердої їжі (сухарики, чіпси та ін.), яка може обпалити або подряпати гортань; після промивання полоскайте горло антисептичним розчином.